Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

15052018 2 20180516 1112144286Głównym przesłaniem Dnia Polskiej Niezapominajki jest promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska. To święto woła do nas: "nie zapomnij o mnie" – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią.

         Także i nasze przedszkole „nie zapomniało”. W poszczególnych grupach przybliżono dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. Podczas licznych zajęć rozbudzano w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, a także kształtowano w maluchach pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności. Przedszkolaki słuchały wierszy i bajek o niezapominajkach, bawiły się i tańczyły przy piosence „Niebieski walczyk”, a także oglądały, kolorowały, rysowały, wycinały i przeliczały niebieskie kwiatki.

         Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.

Anna Szada - Borzyszkowska

>>> Galeria zdjęć <<<