Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

3c1219 3 20191206 1894410097“W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
króluje wśród nas.
Już zaczynamy, już nie czekamy.
Zabawa dalej, start…”

W piątek 29 listopada br. na dzieci czekała niespodzianka: Wróżka i jej pomocnice Cyganki - mamy naszych wychowanków. Podczas spotkania nie zabrakło popularnych wróżb. Dzieci dowiedziały się jaki będą miały zawód, kto wyjdzie pierwszy za mąż  lub ożeni się oraz co czeka ich w przyszłości, itp. Lanie wosku przez klucz sprawiło wielką radość dzieciom. Wróżby andrzejkowe przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. To była wesoła zabawa dostarczająca wielu przeżyć i emocji uczestnikom spotkania. Dzieci miały okazję poznać w części naszą ludową tradycję andrzejkową. Bawiliśmy się wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu dzieci zabrały ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu.

Dziękujemy Mamom - Paniom - Sołtysiak A., Bartczak L. oraz Stefańskiej A. za przygotowanie, poświecony czas i wspaniałą zabawę.

Agata Kazimierczak

>>> Galeria zdjęć <<<