Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

3a1219 10 20191204 1939109304Po co człowiekowi woda? Jakie są jej właściwości i zastosowanie? Co można zrobić z wody? Komu potrzebna jest woda? - to tylko część pytań, na które szukały odpowiedzi dzieci 5-letnie podczas realizacji cyklu zajęć pt. „Woda źródłem życia...” prowadzonych metodą projektu.

Dzieci od 23 października do 28 listopada brały udział w różnych zajęciach i zabawach związanych z wodą. Uczestniczyły w wielu eksperymentach i doświadczeniach (np. „Co pływa, co tonie?”, „Jak oczyszcza się wodę”, „ W co wsiąka woda?”, „Kolorowa woda”) , wykonywały prace plastyczne (np. „Wodne zwierzątka”, „Papierowe łódki”, „Krople deszczu”), bawiły się wodą i z wodą („Kolorowe kropelki”, „Grające szklanki”, „Bańki”, „Pranie skarpetek”). W ramach tych zajęć dzieci odwiedziły Straż Pożarną w Radziejowie, gdzie poznały pracę strażaków i rolę wody w ich zawodzie. Przedszkolaki były także w sklepie wędkarskim, gdzie zakupiły piękne rybki, którymi opiekują się do dnia dzisiejszego. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach rytmicznych, ruchowych, ortofonicznych, rozwiązywały zagadki, poznawały utwory literackie o wodzie.

Podsumowaniem naszej pracy były warsztaty z rodzicami, na których dzieci recytowały poznany wierszyk „Woda”, zaśpiewały piosenkę „O zdrowej wodzie”, a także zaprezentowały trzy tańce z parasolami. W trakcie tego spotkania odbyły się zabawy z rodzicami na „Wodnym torze przeszkód” oraz wspólne malowanie akwarium.

Realizacja projektu dostarczyła wszystkim dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także dała możliwość własnego rozwoju.

Anna Szada – Borzyszkowska

>>> Galeria zdjęć <<<